LAMPIONY czyli nietuzinkowe dekoracje do domu i ogrodu

Nie od dziś wiadomo, że niezwykle magiczną i tajemniczą aurę roztacza dookoła siebie światło. Światło, które może diametralnie zmienić charakter miejsca, pomieszczenia, wnętrza. Podobnie jest ze światłem w ogrodzie czy na tarasie. Coraz większą uwagę przykuwamy do tego jak oświetlone są miejsca, w których przebywamy. Także w tej dziedzinie pojawiają się nowości i kształtują pewne trendy. Dziś chciałabym pokazać Wam jakie  ciekawe propozycje oświetlenia przygotowaliśmy dla Was w tym sezonie, zgodnie z nadciągającymi i rozwijającymi się trendami, a będą to przede wszystkim lampiony.

Lampiony do domu i ogrodu

Obserwujemy wyraźny zwrot ku materiałom naturalnym takim jak drewno, ceramika i szkło. Tegoroczną nowością są absolutnie wyjątkowe lampiony wykonane z barwionego szkła. W kształcie słojów czy odwróconych kwiatów, z uchwytem wykonanym z grubego sznura i elementów łańcucha, wyjątkowo komponującym się z całością. Taki element dekoracyjny pasuje zarówno do aranżacji klasycznych, nowoczesnych, retro jak i industrialnych. Możliwości dają nam również dostępne wersje kolorystyczne: zielona, pomarańczowa i błękitna. Dodatkowo są to elementy, które dobrze wyglądają zarówno w dzień, jak i wieczorem, rozświetlone przez światło świec.

Kolejna propozycja to lampiony ceramiczne, wykonane z niezwykłą starannością. Zwróćmy uwagę na kształty wzorów, które są w nich powycinane. Od tegoż kształtu zależy bowiem jakim światłem świecić będą nasze lampiony. W naszych propozycjach znajdziecie zarówno lampiony o tradycyjnym wzorze kratki, jak i bardziej awangardowe. Dodatkowo występują one w kilku wersjach kolorystycznych, co daje nam większe możliwości przy wybieraniu odpowiednich dla nas egzemplarzy. Właściwie nie sposób jest opisać je wszystkie, zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, a także tych wszystkich lampionów na żywo, w Zakątku.

Alternatywą, która świetnie wpisze się w styl sielski, retro czy industrialny są lampiony / latarnie wykonane z metalu i szkła, występujące w kolorystyce białej lub brązowo-czarnej. Możemy wykorzystać je jako element stojący lub podwieszane w kilku egzemplarzach. Podwieszone przy użyciu żyłki będą prezentowały się niczym lewitujące świece. Szczególnie te, które uzupełniane są małymi tealightami (podgrzewaczami). Pamiętajmy, że to od nas zależy jaką formę im nadamy, warto więc poruszyć wyobraźnię.

Popularne od jakiegoś czasu latarnie i latarenki występują obecnie w najrozmaitszych kolorach, kształtach i wzorach. Szczególnie przypadły nam do gustu  latarnie drewniane, uzupełnione szkłem, występujące zarówno w kolorze naturalnego drewna, jak i w kolorach białym czy szarym. Nowością są także lampiony chromowane srebrne, o wysokim połysku, które doskonale wpisują się w chłodny, surowy, nowoczesny styl. W połączeniu z ciepłym światłem efekt jest niesamowity.

A teraz coś dla tych, którzy są miłośnikami recyklingu. Czy wiecie, że taki wyjątkowy lampion możecie stworzyć sami? Przy użyciu puszek po warzywach lub ciekawych słoików przewiązanych tasiemką, ozdobionych muszlami lub szyszkami z niedzielnego spaceru. Te i inne propozycje możecie wykorzystać we własnym domu i ogrodzie, a co gwarantujemy, diametralnie zmieni atmosferę i roztaczaną magiczną aurę.