Dzień Ogrodnika 2017 – FOTORELACJA

Dzień Ogrodnika 2017 już za nami. Dziękujemy, że byliście z nami!

20 maja w naszym Centrum odbyła się impreza pt. „Dzień Ogrodnika”. Był to dzień, w którym odbywały się przeróżne warsztaty ogrodnicze dla dzieci i dorosłych, prezentacje, pokazy, porady specjalistów, a także wyjątkowe okazje. Na wszystkich gości czekały pyszne ciacha (tort bezowy zniknął w kilka minut!), smakowita kawka, którą serwował nasz barista Maciej, miła atmosfera i duuużo ogrodniczych ciekawostek. Dla strudzonych stworzyliśmy specjalną strefę relaksu (w której nadal możecie odpocząć odwiedzając Zakątek) o iście plażowym charakterze. Sporym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty garncarskie, gdzie chętni mogli podjąć próbę utoczenia własnego glinianego naczynia pod okiem wprawionego już garncarza Wojtka. Nie inaczej było z warsztatami robienia wianków kwiatowych prowadzonych przez Paulę i Mariusza. Choć z założenia były to warsztaty dla dorosłych, cieszyły się również sporym zainteresowaniem młodszych ogrodników.

Wyjątkowo entuzjastycznie najmłodsi brali udział w zajęciach przygotowanych specjalnie dla nich. Sadzenie roślin ozdobnych, warzyw i ziół, poznawanie nowych gatunków, wysiewanie nasionek, puzzle, zgadywanki i inne atrakcje chętnie gromadziły dzieci i rodziców, a prowadząca je Mariola szybko zyskała sympatię wszystkich uczestników. Dodatkowo na klientów czekali przedstawiciele firm ogrodniczych, specjaliści którzy służyli pomocą i radą w doborze produktów z zakresu podłoży, nawozów i środków ochrony roślin / do walki ze szkodnikami.

Po tak sympatycznym odbiorze przez Was „Dnia Ogrodnika” (co było dla nas niezmiernie miłe) postanowiliśmy, że w przyszłym sezonie również impreza się odbędzie, dlatego też już teraz wpiszcie do swojego kalendarza majową imprezę w Centrum Ogrodniczym Zielony Zakątek w Lubieszowie. 🙂 Ponadto już teraz zapraszamy Was na kolejne Warsztaty Ogrodnicze, które odbędą się jak zwykle, w ostatnią sobotę miesiąca. A tymczasem zapraszamy do obejrzenia naszej foto-relacji „Dzień Ogrodnika 2017”.