Cebulki kwiatowe, wrzosy, lilie i liliowce! Oto, co ciekawego możecie u nas znaleźć!

Lipiec jest miesiącem bardzo specyficznym. Choć temperatura nie spada poniżej 30 st.C, sezon prac w ogrodowych w pełni. A my ciesząc się latem, musimy już myśleć o jesieni, o wszystkich jej pozytywnych aspektach. W związku z tym dotarły do nas już pierwsze wrzosy [m.in. odmiany Red Star czy w wersji białej, różowej czy fioletowej], a także cebulki kwiatowe. Szukając nowych odmian, o pożądanych cechach, udało nam się wynaleźć kilka “perełek”, które zachwycą najwytrawniejszych ogrodników.

 

Lipiec/sierpień to czas, kiedy w pełni rozkwitu znajdują się wszelkie byliny i trawy. Oczywiście serca podbijają kolejne odmiany liliowców, ale także pysznogłówki, naparstnice, ślazówki, werbeny, jeżówki, rudbekie, a także astry i floksy. Jeśli szukacie ciekawych odmian, a zależy Wam na aspekcie kwiatowym bylin, to idealny moment na uzupełnianie rabat bylinowych. Wszystko chce nas zachwycić.

 

Oto kilka zdjęć co w Centrum piszczy 🙂

tulipany

20140712_113536_Richtone(HDR) 20140712_113549_Richtone(HDR) 20140730_162345 collage rozwar collage wrzosy rudbiekia Longfields pearl lobelia Liliowiec Canadian border patrol Jeżówka MozzarellaPozdrawiamy! 🙂