Lato, lato, lato czeka!

collage

Choć pogoda ostatnimi czasy jest mało “letnia” to kalendarzowo mamy już lato! Z czym wiąże się ta pora roku? Z cudownymi owocami (borówki, truskawki, porzeczki, agresty, jeżyny, maliny, brzoskwinie, później śliwki, jabłka, winogrona), pluskającą wodą, słodkimi arbuzami zjadanymi na trawniku, z przyjęciami w ogrodzie wraz z przyjaciółmi, ogniskiem do późnej nocy, a przede wszystkim z czasem wolnym i relaksem na wakacjach. A na co teraz przyszedł czas w ogrodzie? 

truskawki

Przede wszystkim to sezon na BYLINY. Kwitnące przez cały gorący okres, zachwycają mnogością barw i kształtów, a przede wszystkim tak dużą zmiennością w trakcie sezonu.

jeżówki

 

 

Kwitnie lawenda, nareszcie! <3 A porzeczki już dojrzewają…
[Dla zainteresowanych – KONFITURA PORZECZKOWA Z LAWENDĄ]
konfitura

 

 

 

No i jeszcze troszkę kwitnących bylin! Czyż nie są cudowne?

 

dzwonki Tawułki

 

 

Zbliżamy się do pełnego rozkwitu hortensji! Potężne kwiatostany hortensji bukietowych już niedługo rozwiną się na dobre i będą zdobiły nasze ogrody! To także czas kiedy delikatne białe hortensje drzewiaste ‘Anabelle’ uraczą nas swymi białymi pomponami.

 

Ponadto w pełni rozwoju są już warzywa i zioła zasiadające na warzywnikowych grządkach. Zbieramy pierwsze plony rzodkiewek, sałat, kalarepek, groszku czy koperku.Przyznam szczerze, że naprawdę doceniam tą przyjemność.

warzywniak3 warzywiak

Podziwiamy wysiane z nasion kwitnące gatunki jednoroczne. Serca zdobywa w tym roku delikatna porcelanka. Jeśli spóźniliście się z wysiewem w tym roku, pomyślcie o tym następnej wiosny. Porcelanka

Podziwu nie brakuje też dla kwitnących roślin jednorocznych. Gazanie prezentują się po królewsku!

gazania w paski

 

Już niebawem podpowiemy co należy w najbliższym czasie wykonać w ogrodzie. A tymczasem życzymy Wam przyjemnego, choć chłodnego początku lata. Rozkoszujcie się każdą chwilką!